مدیر هماهنگی امور مناطق شهرداری شیراز گفت: نصب هرگونه داربست فلزی در نقاط مختلف شهر توسط هر فرد، ارگان، سازمان و دستگاهی، ممنوع میباشد.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، اکبر رییسی افزود: برابر قوانین و مقررات مصوب مجلس، اتخاذ تدابیر موثر و اقدام لازم و جلوگیری از نصب و گذاشتن هرگونه شئی در معابر عمومی که زمینه خسارت یا زحمت برای شهروندان را فراهم کند، از وظایف شهرداری است.
وی با بیان اینکه آیین‌نامه‌ای در خصوص مقابله با این‌گونه مزاحمت‌ها توسط شهرداری شیراز تهیه و به شورا ارایه شده است، گفت: براساس این آیین‌نامه، استفاده از فلش و تابلوهای راهنما، نصب داربست فلزی تحت هر عنوان و توسط هرشخص و ارگان در رفوژ، پیاده‌رو، فضاهای عمومی و باغچه‌های نقاط مختلف شهر ممنوع است.
براساس این گزارش رییسی با اشاره به استفتائات انجام شده از مراجع تقلید، اجرا نکردن قانون را شرعا حرام دانست و گفت: نظر مبارک مراجع عظام تقلید در خصوص رعایت قوانین مصوب مجلس، هیئت دولت و شوراها، مشخص بوده و همه بزرگواران بر حرام بودن تخطی از قانون تاکید دارند.
به گزارش ایسنا، روابط عمومی شهرداری شیراز در ادامه این گزارش به استفتائات انجام شده از آیات عظام آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله شبیری زنجانی، آیت‌الله صافی گلپایگانی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله مکارم شیرازی، در خصوص لزوم رعایت قوانین اشاره و به استناد این نظرات خواستار توجه شهروندان و دستگاه‌های مختلف به قوانین و رعایت آنها شده است.